fbpx

DKT 2021

KONUŞMA TERAPİSTLİĞİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI

Birlikte çalıştığımız üniversitenin denklik tanıma evrakı sitemize eklenmiştir. Kayıtlarımız planlandığı gibi yarın kapatılacaktır. Uzatma yapılmayacaktır. Gösterilen ilgi ilgi için teşekkürler. Herkese mesleki hayatta başarılar dileriz.
Dil ve Konuşma Terapisi Yüksek Lisans programı Uzman Dil ve Konuşma Terapisti özgür Tekol’un koordinatörlüğünde Bulgaristan’daki YÖK’ün denklik verdiği Üniversitelerle işbirliğinde açılmıştır.

Programımız YÖK’ün denklik verdiği üniversitelerle çalışmaktayız.

Mezuniyet sonrası YÜKSEK LİSANS DİPLOMASI VERİLİR. (SERTİFİKA DEĞİLDİR)

Üniversite ismi : South-West University “Neofit Rilski”

Web sitesi: http://www.swu.bg/

https://www.turkiye.gov.tr/yok-okul-tanima-belgesi-sorgulama (Google’dan YÖK okul tanıma belgesi sorgulama diye yazdığınızda linki görebilirsiniz.) YÖK sadece bu listede olan üniversitelere denklik vermektedir.

 

HER HANGİ BİR LİSANS PROGRAMI MEZUNU KONUŞMA TERAPİSİ YÜKSEK LİSANS PROGGRAMINA KATILABİLİR.BRANŞ SINIRLAMASI YOKTUR. Geçmiş senelerde Bulgaristan’a gönderdiğimiz işletme lisans programı mezunu konuşma terapistlerine de denklik almıştır. Türkiye’deki konuşma terapisi yüksek lisans programına sahip üniversiteler son 5 yıldır konuşma terapisi lisans programından mezun olamayanları DKT yüksek lisans programlarına almamaktadırlar. Bizim programımızda bilimsel hazırlık dersleri 1 yıllık programımızın içerisine dahil edilerek farklı lisans programlarından gelenleri de kabul etmekteyiz. Genellikle bilimsel hazırlık yüksek lisans eğitiminden önce yapılırken bizim programımızın hızlı olması için eğitim yılının içinde verilmektedir.

 

Mezunlar YÖK denkliği sonrası Uzman Dil ve Konuma Terapisi ünvanını alırlar. Bu unvana sahip kişiler rehabilitasyonlarda imza yetkili olarak konuşma modülü açabilir yada açılan konuşma modüllerinde çalışabilirler. Eğer KPSS’ye girerlerse çok düşük puanlarla sağlık bakanlığında Uzman Dil ve Konuşma Terapisti olarak devlet memuru olabilirler. Sağlık bakanlığında yaş sınırı yoktur. Özel hastanelerde çalışabilirler yada kendi konuma terapisi merkezlerini açabilirler. Tabi iki üniversitelerde öğretim görevlisi olma imkanlarını da unutmamak lazım.

Program süresi 3 dönemdir. Öğrenci isterse tezini bu 3 dönemde yapıp sunmaktadır. Yada 1 dönem daha okulu uzatarak 4. Dönemde tezini sunabilmektedir. 3 dönem yada 4 dönemde bitirmek öğrencinin isteğine bırakılmıştır. 4. Dönem için okula ücret ödenmeyecektir.2020 Eylülde Başlayan program 2021 Eylülde bitmektedir. Sınavlarda başarılı olamayanların telafi Sınavları he zaman mevcuttur. Sınavları geçemeyen ama okulu bitirme süresi uzayanlardan dönem ücreti alınmayacaktır. Bilindiği gibi Türkiye’deki üniversiteler ücret alırken işbirliği yaptığımız üniversite ücret almayacaktır.

Programa yaz dönemi de eklenerek 1 yılda bitirme imkanı sunulmuştur.

Normal koşullarda 2 yıl süren program yaz döneminden de faydalanarak 1 yıla çekilmiştir. Günümüzde herkes hemen para kazanabilmek için erken mezuniyet istemektedir.

Eğitim dili İngilizcedir.TOFEL yapılmayacaktır. Coronadan dolayı her şey uzaktan olduğu için İngilizce seviye tespit sınavı da internet üzerinden yüz yüze olmadan evinizde yada her hangi bir yerde testleri işaretleme şeklinde yapılacaktır. Derslerde ve sınavlarda Google translate yada İngilizce bilen bir arkadaşınızdan da yardım alabilirsiniz. İngilizcesi zayıf olanlar da programa katılabilmektedir. Ders notlarının Türkçe tercümelerini e-maille öğrencilerimize ulaştırmaktayız. Unutmayın dil yeterlilik sınavları yada hazırlık eğitimleri Bulgaristan’a gidilerek yapılır.1yıl yabancı dil Hazırlık okumadan hazırlıktan muaf olmak için dil sınavı şartı tüm dünya üniversitelerinde vardır. Uzaktan sınava girme olayı sadece bu yıl için geçerlidir. Bu yıldan sonraki yıllarda dil sınavları için Bulgaristan’a gidilmesi gerekecektir. Bulgaristan’da yüz yüze yapılan sınavdan geçemeyenler 1 yıl ücret ödeyerek ve Bulgaristan’da kalarak hazırlığı tamamlamaları istenmektedir. 1 yıl orada kalma ve para kazanamadığınız da bu büyük bir problemdir. Bu yıl ki programı kaçırmayın.

Programı 2 yıl erken bitirmek : konuşma terapisti olarak size aylık 15BİN TL işe başladığınız Rehabilitasyonlardan ücret almayı sağlar. 15×24= 360BİNTL en az karınız olacaktır. Hızlandırılmış bir program olamasaydı hem 360BİN TL Yi hemen kazanamazdınız hem de hazırlıkla beraber 3 yıl Bulgaristan’da kalarak para kazanamadan bir servet harcardınız.

Eğitimler uzaktan bilgisayar telefon tablet ile online canlı olarak yapılmaktadır. Öğrenciler pasif olarak dinleyebilirler. Öğrenciler isterlerse öğretmenlere soru sorabilirler. Online canlı yayınlar Moodle üzerinden yapılacaktır. Canlı yayına katılamayanlar daha sonra da kayıtlı olan Moodle sisteminden videoları istedikleri zaman seyredebilirler. Yazılı PDF tarzındaki Dokümanlar Türkçeye çevrilerek öğrencilerin erişimine sunulacaktır. Öğrenciler isterlerseler Sınavlarını sözlü olarak tercüman eşliğinde olabilirler.

Türkiye’deki üniversitelerin kaynakları ve makaleleri arşivimizde bulunmaktadır. İsteyen öğrenciler sanal ortamdaki arşivimize ulaşabilirler.

Yazın 45 gün uygulamalı eğitimlere gönüllü katılma imkanı olunacaktır. Katılım mecburi değildir. Bu Yüksek lisans programında öğrencilerle grup halinde hareket etmekteyiz. Bulgaristan’a grup halinde aynı tarihe gidilip gelinecektir. 45 günlük kalınacak yurdun ücreti toplamda ortalama 900 TL civarındadır. Konaklama için yer ayarlıyoruz, vize işlemlerini biz yapıyoruz ama konaklama yeme içme seyahat ücretleri vize, harç, evrak ücretleri ve tüm bireysel harcamalar öğrencilere aittir. Unutmayın Bulgaristan’daki uygulamalı eğitimler için gitme artı yoktur. Gidemeyenler internet üzerinden uygulamalı eğitimlere katılacaklar.

İsteyen öğrencilerle Türkiye’deki Türk konuma terapistleri tarafından 3. Sömestr yani yazın 1 hatalık İstanbul Şile’de yoğun konuşma terapisi uygulamalı eğitim yapılacaktır. Konuma problemli bireylerle çalışmaları görebilecekler ve öğrencilerin kendileri de uygulama yapacaktır. Öğrencilerden bu uygulamalı deneyim için ekstra ücret alınmayacaktır. Konaklama yeme içme ve yol masrafları gibi bireysel ihtiyaçlar öğrenciler tarafından karşılanacaktır.

ALES ŞARTI YOKTUR. (çünkü yurt dışı eğitimlerde ALES şartı yoktur.)

Dil ve Konuşma Terapisi Yüksek Lisans programının Seviye Tespit sınavı yoktur.

Kontenjan 8 . Son kayıt tarihi: 7 EKİM ÇARŞAMBA.
Kayıtta hemen 27000 TL peşin , geri kalan3 taksitle ödenecektir. Ödeme planı

2020 KASIM ayında 2340 EURO

2020 KASIM ŞUBAT 2340 EURO

2020 MAYIS EURO 2340 EURO
Unutmayın bu Eğtimde UZAKTAN EĞİTİM DİPOLMASI VERİLMEYECEKTİR . BU PROGRAMDA ÖRGÜN EĞİTİM DİPLOMASI VERİLİYORDUR. Örgün eğitim uzaktan eğitim teknolojileri ile verilmektedir.

(kayıt döneminde 7 24 telefonlara cevap vermekteyiz.

Türkiye’de bir programda okurken de (yüksek lisans doktora ) programımıza kayıt yaptırabilirsiniz. Yurt içi ve yurt dışı programlar arasında bir bağ yoktur ve sınırlama yoktur.

Tezi Türkçe hazırlayıp İngilizceye çevirttirebilirsiniz. Yüksek lisans Tez savunma jürisinde İngilizce tercüman bulunacaktır.

Tezli yüksek lisans yapılmasının sebebi Türkiye’de ve yurt dışında Konuşma terapisinde doktora yapmalarının kolaylaştırılması içindir.

Mezun olana kadar Program Koordinatörü özgür Tekol ile her türlü konuda yardım alınabilir

Her Türlü konuda çözüm önerilerimiz ve sağladığımız kolaylıklar vardır. Her şey için arayabilirsiniz. Kulaktan dolma bilgilere dayanarak ön yargılarla hareket etmeyin. İnternetteki bilgiler karmaşık eski mevzuatlara göre yayınlanmış haberlerle dolu. Coronadan dolayı tüm üniversiteler inanılmaz kolaylıklar getirmişlerdir.

Bu bilgi dokümanın telif haklarından dolayı sosyal medyada paylaşılması yasaktır. Telif haklarının ihlali “2 yıldan 4 yıla kadar hapis veya 50 Milyar liradan 150 Milyar liraya kadar ağır para cezasına veya zararın ağırlığı dikkate alınarak her ikisine birden hükmolunur.” Ağır cezalar vardır.

Kayıt olmak için mezun belgenizin ve transkriptinizin olması gerekmektedir. Kesin kaydı planlayanlara istenilen belgeler ayrıca bildirilecektir. Belgeleriniz bulgaristanda tercüme edilerek tasdik işlemleri yapılacaktır. YÖK nasıl yurt dışından gelen diplomaları Türkçe’ye çevrilmesini istiyorsa Bulgaristan üniversiteleri de aynı şeyi istemektedir.

Koordinatör DİLKOM VE KONEF CEO’SU Uzman Dil ve Konuşma Terapisti Özgür TEKOL.

DİLKOM özgür TEKOL’un Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından 2017 yılında Tescili yapılmış şahsi bir markasıdır. Bu marka hiçbir Üniversiteyle yada kurum kuruluşun markası değildir. Markamızın izinsiz üniversite, kurum kuruluş yada şahıslar tarafından izinsiz kullanılması durumunda savcılığa su duyurusunda bulunarak maddi manevi tazminat davaları açılacaktır.

DİLKOM, KONEF, GECİKMİŞ KONUŞMA MERKEZİ, KONUŞMA KOÇU markamızla Dil ve Konuşma Bozuklukları üzerine Merkez açmak isteyenlere Franchising verilecektir. Franchising başvuruları başlamıştır.

Ana sayfa


https://dilkom.com.tr 0850 840 86 82

ÖZGÜR TEKOL'UN KİŞİSEL TANITIM AMAÇLI SİTESİ

South West University Bölüm başkanı ve Özgür TEKOL

BULGARİSTANDAKİ GEÇMİŞ SENELERDE ÖZGÜR TEKOL TARAFINDAN SOFYA KLİMENT OHRİDSKİ ÜNİVERSİTESİYLE İŞBİRLİĞİNDE AÇILAN VE TÜRKLERDEN OLUŞAN SINIFLARIMIZ

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart