fbpx

DKT MASTER

PROGRAMIN YÖK DENKLİĞİ VARDIR. SON KAYIT TARİHİ  9 MARTA KADAR SON DEFA ERTELENMİŞTİR.

Kayıtlar son defa ertelenerek 09 Mart 2021’de  kapatılıyor.

Programın ismi Dil ve Konuşma Terapisi Yüksek Lisans Programıdır.

Program Koordinatörü Uzman Dil ve Konuşma Terapisti ve Konuşma Engelliler Federasyonu Başkanı Özgür TEKOL’dur.

Toplam (4 sömestr) MEZUNİYET tarihi 2022 HAZİRAN. yaz dönemi de eğitime katılarak mezuniyet hızlandırılmıştır.
ALES  BRANŞ ZORUNLULUĞU YOKTUR. TÜM LİSANS MEZUNLARI BAŞVURABİLİRLER.

EĞİTİMLER UZAK ÖĞRETİM ARAÇLARIYLA YAPILACAKTIR. EĞİTİM TAMAMEN ÖRGÜNDÜR.

4 sömestr  4 taksit ile ödenecektir.Program koordinatörü özgür TEKOL tarafından Üniversiteden % 50 indirim istenmiş ve alınmıştır. bu sadece bu dönem kayıt olan öğrenci grubu indirim yapılmıştır. Eylül ayında  açılacak ikinci program için  kesinlikle indirim yapılmayacak olup üniversitenin resmi sitesinde yazan ücret  tarifesi olacaktır. Bu ilk grup için reklamların ve tanıtımların güçlü yapılması için sağlanan indirim toleranslıdır.

Toplam eğitim 43000 TL’dir. ( Eylülde  ikinci programa kayıt olacak yeni öğrenciler  % 50 inidirimli olara kesinlikle kayıt olamayacaklar. Eylül ayında yeni öğrencilerle toplam eğitim ücreti indirimsiz normal fiyatıyla  86000 TL’ye kayıt olacaklar.  bu indirim fırsatını kaçırmayın.)

kayıtta evraklarla beraber ilk etapta 17000 TL alınacaktır.

Geri kalan 26000TL olan okul ücreti  4 taksitle üniversiteye ödenecektir.

Taksit ödeme tarihleri 2021 NİSAN – 2021 HAZİRAN   – 2021 EKİM -20222 ŞUBAT

Eylülde  yeniden açılacak ikinci  programda  % 50 indirim kesinlikle yapılmayacaktır.

Eğitim Örgün eğitimdir. Diplomada örgün eğitim olarak yazılacaktır.

İşbirliği yapılan üniversite “New Bulgarian University

YÖK DENKLİĞİ VARDIR.
YÖK tanımadığı üniversiteler denklik vermemektedir.  Yurt dışı Eğitim Danışmanlık Firmalarını devreden çıkartarak hızlı ve kesin çözümleri aracısız elde etmiştir. Ayrıca YÖK’ün sitesinden okulu tanıyıp tanımadığını sorgulayabilirsiniz. https://okultanima.yok.gov.tr/

Kişisel tüm masraflar öğrencilere aittir. okul ücretleri öğrenciler tarafından ödenecekitr.

Kayıt formunu doldurup sitemizden bize göndermelisiniz. Kayıt formu doldurup göndermeden önce evraklarını hazırlamaya başlamayın. En acil bu formdur.

Konuşma Engelliler Federasyonu olarak 2021 yılında Pandemiden dolayı eğitimleri aksayan engelli çocuklar için ücretsiz uzaktan-online ve yüz yüze konuşma terapisi başlatmayı planlıyoruz. Projemizi destekleyen konuşma terapisti ve üniversite bulmakta zorluk çektiğimizden yurt dışındaki üniversitelerle işbirliğimizle konuşma terapisi yüksek lisans programları açıyoruz. Açtığımız bu programlarda öğrenci olanlarla ve mezunlarında gönüllü destek alarak engellilerin bu tarz bir eksikliğini kapatmayı sağlayacağız.

Dikkat bazen iphone telefonlar  yüksek lisansın  ayrıntılı bilgilerinin olduğu bu sayfanın tamamını (ücret eğitim, süresi,  sıkça sorulan sorular gibi ) göstermeyebilir. Lütfen başka bir tarayıcıdan yada android telefondan girerek bilgilere ulaşmaya çalışın.

SON KAYIT TARİHİ 4 MARTA KADAR SON DEFA ERTELENMİŞTİR. HEMEN KAYIT OLUN

EVET YÖK DENKLİĞİ VAR.

Evet  mezun olup YÖK’ten denklik belgenizi aldığınızda  Rehabilitasyon merkezlerinde Dil ve Konuşma Terapisti ünvanınızı almış olacaksınız.

Evet  mezun olduğunuzda  Dil ve Konuşma Terapisti unvanını resmi tüm kurumlarda kullanabilirsiniz. özel hastane ve klinkerde çalışabilirsiniz.

Evet  mezun olup YÖK’ten denklik belgenizi aldığınızda  KPSS puanınızla atanma için başvuru yapabiliyorsunuz.

Evet  mezunlar aynı yetki ve mesleki ünvana sahipsiniz. aynı zamanda bilim uzmanlığı da olarak. Uzman Dil ve Konuşma Terapisti oluyorsunuz. Normal koşullarda yüksel lisans mesleki ünvan vermezken bu branşta mesleki ünvanı devletimiz kanunlarla vermektedir. herkes hukukta master yapamaz ama bu branşta yüksek lisans yapanlar Dil ve Konuşma Terapisti olarak her türlü yetkiye sahip olurlar. aşağıda 2011 yılında çıkan Dil ve Konuşma Terapisi Meslek yasasına ait hükümler bulunmaktadır. Bu kanunla yüksel lisans yada doktora mezunlarının da Dil ve Konuşma Terapisti olduğuna izin verilmektedir.
Kanun No. 6225 Kabul Tarihi: 6/4/2011
d) Dil ve konuşma terapisti; dil ve konuşma terapisi alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer lisans eğitimleri üzerine dil ve konuşma terapisi alanında yüksek lisans veya doktora yapan, bireylerin ses, konuşma ve dil bozukluklarının önlenmesi için çalışmalar yapan ve ilgili uzman tabip tarafından teşhisi konulmuş yutkunma, dil ve konuşma bozukluklarının rehabilitasyonunu sağlayan sağlık meslek mensubudur.

Evet çalışabilirsiniz. Özellikle de okul öncesi özel eğitim odyoloi gibi branşların lisans programlarında dil konuşma derslerine girebilirsiniz.

Mezun olduğunuz da  bilim uzmanısınız ve Türkiye’de Dil ve Konuşma Terapistliği Doktora programlarına başvuru yapabilirsiniz.

Hayır her sınavın 2 tane daha bütünlemesi yani kurtarma sınavı vardır.

Evet çalışabiliyorsunuz. Bulgaristan bir AB ülkesi olduğu için mezunlar bu diplomayla AB diplomalarıyla direkt çalışabiliyorlar. AB ülkelerinde Dil ve Konuşma Terapistleri ortalama 5000 ile 10000 EURO arasında aylık maaş almaktalar.
Yurt dışında çalışmak isteyenlere Özgür TEKOL tarafından mezuniyet sonrası danışmanlık yapılmaktadır.

kayıt için gereken belgeler.
Unutmayın Hazırlanan tüm evraklar İstanbul’daki adresimize elden yada kargoyla elden iletilmelidir.
Nüfus kağıdı fotokopisi dışında hazırlayacağınız tüm belgelerin her hangi bir ilçe kaymakamlığında Apostil yaptırmanız gerekmektedir.
Apostil: kaymakamlıkların noter tasdikli fotokopilerin Bulgaristan makamları tarafından kabul edilmesi için kaymakam tarafından evraklarınızın üstüne iliştirilen ek bir A4 evrakla mühürlenme işlemidir. Bu işlem ücretsizdir. Apostil yaptırırken kaymakamlık memuruna evrakın gideceği ülkenin Bulgaristan olduğunu belirtin lütfen.
1.Belge: Kayıt formu. kesin kayıt olacaklar Bu formu web sitemizden doldurabilirler.
Not: Belgelerinizi hazırlamadan kayıt formunuz doldurup web sitemiz üzerinden göndermeniz gerekmektedir
2.Belge: Noter onaylı lise diploma fotokopisi yada liseden mezuniyet belgesi .
Not: lise diplomasının fotokopisini yada lise mezuniyet belgesini önce notere götürmelisiniz sonra apostil yaptırmalısınız. Unutmayın lise mezuniyet belgesini mezun olduğunuz liseden alabilirsiniz.
Not: Bu lise belgesi tanınma işlemleri için Bulgaristan Eğitim bakanlığından ek olarak istenen en zorunlu belgelerden biridir.
3.Belge: Noter onaylı lisans diploma fotokopisi . Diploma hazır değilse geçici mezuniyet belgesi de kabul ediliyor. ( apostil yapılmalı) Not: E-devletten alınan mezun belgesi kabul edilmiyor. Çünkü yabancı bir ülkenin mühürsüz barkotlu belgeleri kabul etme imkanı yoktur.
4.Belge: Noter onaylı transkript fotokopisi ( apostil yapılmalı)
Not: transkripti İngilizce yada başka bir dilde olanlar telefonla bize ulaşsınlar. Bu belgenin hususi bir özelliği vardır.
5.Belge: Sağlık ocağı yada klinik hastane gibi bir kuruluştan kapsamlı olmayan tek doktor raporu. Sağlık raporu neden istendiği sorulursa yurt dışı eğitim için olduğunu belirtebilirsiniz. İster noterden isterseniz her hangi bir ilçe sağlık müdürlüğünden onaylatabilirsiniz. noter onayı olmadan ilçe sağlığın mührüyle apostil yapılabiliyor.( apostil yapılmalı)
6.Belge: Evli bayanlar için Evlendikten sonra soy isim değişikliği yada soyadı eklenen kişilerin soy isimleri diplomada yazan soy isimle aynı değilse nüfus müdürlüğünden alacakları EVLENME KAYIT ÖRNEĞİ (FORMUL B) bu belgede noter onayı gerekmeden apostil yapılmaktadır.( apostil yapılmalı) . Bu belge çoğu kişinin bilmediği bir belgedir ve çoğunlukla diğer evraklarla karıştırırlar. Unutmayın “formül B” NOT: Bu belgede noter onayı gerekmez.
7.Belge: Kimlik fotokopisi önlü arkalı (noter yada apostil gerekmez)
8.Belge: 4 adet biyometrik fotoğraf.
Not: Hazırlanan tüm evraklar İstanbul’daki adresimize elden yada kargoyla elden iletilmelidir.
Not: kimlik dışındaki tüm belgeler için apostil alınmalıdır.. Apostilsiz evrakları Bulgaristan Eğitim bakanlığı kabul etmemektedir.
NOT: Bu dönem öğrencilerin eğitimlerinin başlaması için bu evraklarla Bulgaristan’da tanınma işlemleri yapılacaktır. Bulgaristan Eğitim Bakanlığı gerçekten de öğrencilerin mezun olup olmadığını sorgulamaktadır.
Bulgaristan Eğitim bakanlığına teslim edilmeden önce Bulgaristan’daki tercümelerin yapılarak gerekli tasdik harçları ödeyerek tasdik işlemlerini yaptırıyoruz. Bu masraflar öğrencilere aittir.

Toplam eğitim süresi  1,5 yıldır. 4 sömestr olarak eğitim verilmektedir. Daha çabuk mezun olmaları için yazın da bir dönem almaktadırlar. Mezuniyet 2022 hazirandır. Normal koşullarda Pandemiden önce  Dil ve Konuşma Terapistliği Yüksek Lisans Programları  4 yıldır ve Bulgaristan’da 4 yıl kalınması gerekmektedir. .biz pandemi koşullarından  dolayı süreyi kısaltmış bulunuyoruz.

4 sömestr  4 taksit ile ödenecektir.Program koordinatörü özgür TEKOL tarafından Üniversiteden % 50 indirim istenmiş ve alınmıştır. bu sadece bu dönem kayıt olan öğrenci grubu indirim yapılmıştır. Eylül ayında  açılacak ikinci program için  kesinlikle indirim yapılmayacak olup üniversitenin resmi sitesinde yazan ücret  tarifesi olacaktır. Bu ilk grup için reklamların ve tanıtımların güçlü yapılması için sağlanan indirim toleranslıdır.

Toplam eğitim 43000 TL’dir. ( Eylülde  ikinci programa kayıt olacak olanlar % 50 inidirimli olmayacaktır.)

kayıtta evraklarla beraber ilk etapta 17000 TL alınacaktır.

geri kalan 26000TL olan okul ücreti  4 taksitle üniversiteye ödenecektir.

Taksit ödeme tarihleri 2021 NİSAN – 2021 HAZİRAN   – 2021 EKİM -20222 ŞUBAT

Eylülde  yeniden açılacak ikinci  programda  % 50 indirim kesinlikle yapılmayacaktır.

Evet yenden yeni eğitimler yapılacaktır.  3 MARTT sonra EYLÜL ayında yapılacak ikinci program için kayıtlar yapılacaktır. ama ilk yapılan program için tanınan % 50 indirim Eylül ayında açılacak ikinci program kesinlikle yapılmayacaktır. Eylüldeki programa katılacak olanlardan 86000 TL alınacaktır. öğrencilerin  bilindiği gibi bu ilk programa sadece tanıtımları ve reklamları desteklenmesi için bir defaya mahsus indirim yapılmıştır.

Bu eğitim uzaktan eğitim araçları kullanılarak İnternet üzerinden verilen  bir eğitimdir. Yine sınavlar İnternet üzerinden verilecektir. Pandemiden dolayı İnternet üzerinden verilmektedir. Diplomada Örgün eğitim olarak belirtilmektedir. Türkiye’de olduğu gibi Tüm Dünyada da eğitimler pandemiden dolayı İnternet üzerinden verilmektedir. 2022 HAZİRAN ayına kadar İnternet üzerinden verilmesinde üniversiteyle mutabakat sağlanmış bulunuyoruz. 2022 haziaran ayında ilk mezunlarımızı verdikten  sonra pandemi biterse üniversite yüz yüze eğitime geçecektir. O yüzdem 4 yıl Bulgaristan’da  kalmak yerine İnternet üzerinden eğitim almak bu süreçte en doğru ve hızlı seçenektir. İnternet üzerinden eğitim sadece bir defalığına planlanmıştır. bir daha yapılmayacaktır.zaten yüz yüze eğitim veren bir üniversitedir. sadece pandemiden dolayı İnternet üzerinden eğitim vermektedir.

Türkiye’deki üniversiteler Dil ve Konuşma Terapistliği lisans programları mezun verdikleri için Konuşma Terapisi lisansından mezun olmayanları almamaktalar. örneğin odyoloji fizyoterapi okul öncesinden de mezun olsanız Türkiye’deki üniversitelerde Dil ve Konuşma Terapistliği Yüksek lisans programlarına kabul edilmiyorsunuz. yıllar önce bilimsel hazırlık okutarak diğer branşlar alınırken artık alınmamaktadır. Üniversitelerin alım koşullarına baktığınız da daha iyi göreceksiniz.

Evet var. Amerikadaki ASHA derneğinin yaptığı gibi bu pandemi döneminde çalışan öğrenciler (Telepractice Telesupervision ) online zoom üzerinden Dil ve Konuşma Terapisi uygulamalarına hem seyirci hem uygulayıcı olarak katılabilirler. isteyen yazın Özgür TEKOL’un düzenlediği Dil ve Konuşma Terapisi kampına katılabilir. isteyen birine yada ikisine birden katılabilir.Opsiyonel bir seçenektir.

Tüm branşlar katılabiliyor.

Farklı branşlardan katılanların  ilk dönem bilimsel hazırlık derslerini programın içinde alacaklardır.

Evet var. Bilimsel hazırlık dersleri Öğrencilerin daha hızlı mezun olabilmeleri için programın dışında değil programın içinde kredilerle verilmektedir.

İnternetten canlı yayınlanan eğitimleri kaçırdığınızda boş zamanlarınızda 7/24 tekrar tekrar seyredebilirsiniz.

Evet. gelmek isteyenlerle ( zorunluluk yok ) her  sömestr birkaç günlüğüne   küçük  turlar düzenleyeceğiz. hem üniversite hocalarını yerinde ziyaret edip hem de derslerle  ilgili sorularını yüz yüze sorabilirler.(birkaç gün sürecektir.  öğrencilere 45  gün öncesinden haber verilecektir. ) vize  harçları ve masrafları öğrencilere aittir. biz toplu halde vizelere başvuru yaparak vizelerin alınmasına yardımcı olacağız. kalma yol ulaşım  yemek gibi  tüm bireysel masraflar öğrencilere aittir.

otobüsle grup halinde gidilip gurup halinde geri dönülecektir.

isteyen öğrenciler isterlerse istedikleri kadar Bulgaristan’da kalabilirler.

Eğitim dili İngilizce olup İngilizce dinleme de zayıf  olanlar için her ders sonrası dersler isteyen öğrencilere tercümanımız tarafından Türkçeye çevrilerek  Türkçe metin halinde   öğrencilere gönderilecektir.

Sınavlarda da yine tercüman desteği olacaktır. sınavlar sözlü olup, sözlü sınavlarda da  tercümanımız soruları anlama ve cevap vermede zorluk yaşarsanız soruları ve cevaplarınızı çevirerek  size destek olacaktır.

Bu eğitim tercüman destekli bir eğitimdir.

Tez danışmanı hocayla görüşürken ve Sözlü Tez savunması sırasında da tercüman desteğimiz olacaktır.

Evet tez yazılacaktır. Tezinizi hazırladıktan sonra Türkiye’de her hangi bir yerde yada kişiye tercüme yaptırmanız gerekmektedir. Tez danışmanı hocayla görüşürken ve Sözlü Tez savunması sırasında da tercüman desteğimiz olacaktır. Tez danışmanı hocalar öğrencileri yormak için değil ellerinden geldikçe öğrencilere yardımcı olmak için seferber olmaktadırlar. Çok kolay bir şekilde tezinizi verebileceğinize inanın.

YÜKSEK ÖĞRETİM KURUMU YÖK

YÖK’ten üniversitenin tanındığını linke ulaşarak görebilirsiniz.  Bulgaristan’daki üniversitenin adı  NEW  BULGARIAN UNIVERSITY

NEW BULGARIAN UNIVERSITY

Bulgaristan’daki Üniversitenin sitesini ziyaret için linki tıklayın.

YÖK YATAY GEÇİŞ 2021 PANDEMİ İÇİN ÖZEL İZİNLER

YÖK pandemi sürecinde Türkiye’ye  yatay geçişle ilgili tüm imkanları sağlamıştır.  Türkiye’de Dil ve Konuşma Terapisi eğitimi veren üniversitelere  geçiş yaparak Türk üniversitelerinden mezun olabilirsiniz.YÖK sayfasındaki duyuru için aşağıdaki linki tıklayın.

NBU

"Dil ve Konuma Terapisi Yüksek lisans programımıza Türkiye'den herkesi bekliyoruz. Birlikte başarabiliriz"

NBU REKTÖR YARDIMCISI Dimitar Trendafilov, Ph.D

KAYIT FORMU

Kayıt formu doldurulduktan hemen sonra kayıt evraklarını hazırlayarak kayıt bitiş tarihine kadar hemen bize ulaştırmaları gerekmektedir.

Dil ve Konuşma Terapisinde Yüksek Lisans okumak için en çok başvuran branşlar

Okul Öncesi
Odyoloji
Diğer branşlar

KAYIT BİTİŞİ İÇİN KALAN ZAMAN

SÜRE

2021/03/09 17:00:00

İSTEYEN ÖĞRENCİLER 2021 TEMMUZ AYINDA TÜRKİYE'DEKİ ÜNİVERSİTELERE YATAY GEÇİŞ YAPABİLİRLER.

3 MART KAYDINI KAÇIRANLAR TEMMUZ AYINDA TÜRKİYE'YE GEÇİŞ BAŞVURUSUNDA BULUNAMAYACAKTIR. YÖK Pandemi döneminde 2021 yılına özgü olarak yurt dışı yatay geçiş kontenjanlarındaki % 50 kısıt kaldırılarak bu programlara yurt içi yatay geçiş kontenjanı kadar yurt dışı kontenjan ayrılabilmesine imkân tanındı.

[/vc_column]

NBU REKTÖRÜ ve ÖZGÜR TEKOL ARASINDA İMZALANAN PROTOKOL

SIKÇA SORULAN SORULAR ve CEVAPLAR

45000
Türkiye Dil ve Konuşma Terapisti ihtiyacı
2.505
Konuşma terapistine ihtiyaç duyan Özel eğitim ve rehabilitasyon sayısı
2500000
Dil ve Konuşma problemi olan çocuk ve yetişkin sayısı

TAMAMEN ÖRGÜN EĞİTİM

UZAKTAN EĞİTİM ARAÇLARIYLA ALMA İMKANI

100% DERSLERDE BAŞARI ORANI
100% TAMAMEN İNTERNET ÜZERİNDEN

MEZUNİYET SONRASI ÜYESİ OLABİLECEĞİNİZ ULUSLARARASI DİL VE KONUŞMA TERAPİSİ BİRLİKLERİ

TÜM AVANTAJLAR CEBİNİZDE

DKT PROGRAMINA NASIL KAYIT OLUNUR

İZİNSİZ İÇERİK PAYLAŞMA YASAĞIMIZ HAKKINDA

Not:İçeriklerimizin bizden izinsiz paylaşılması yasaktır. paylaşılması halinde telif hakları yasası uyarınca kişilere dava açılacaktır.
Özgür Tekol , tescilli markaları, sosyal medya hesapları ve tüm paylaşımların altına gerek yazı yazarak gerekse direkt mesaj atarak hakaret ve iftira suçları işleyenler hakkında gerekli adli işlemler 24 saat içinde başlatılacaktır. Savcılığa suç duyurusunda bulunulacak ve maddi manevi tazminat davası açılacaktır. İftira edenler ve hakaret edenlerin yaptıklarının bir bedeli olmadığını düşünüyorlarsa aşağıdakileri okusunlar.
İftira suçu ; işlemediğini bildiği halde hakkında soruşturma veya kovuşturma başlatılması ya da idari bir yaptırım uygulanması için bir kimseye hukuka aykırı isnatta bulunulmasıdır. TCK.nın 267. maddesinin 4. fıkrası uyarınca bu fiil nedeniyle iftira edilenin gözaltına alınması halinde iftira eden, mağdurun hürriyetinden yoksun kılınması suçundan da dolaylı fail olarak sorumludur.
İftira Suçu Cezası (TCK 267)
Basit iftira suçu cezası, 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasıdır (TCK md. 267/1).
Nitelikli iftira suçu işlenmesi halinde suçun cezası yarı oranında arttırılır. Yani fail, iftira suçunun maddi delillerini de kendisi üretirse suçun basit halinin cezası yarı oranında arttırılacaktır (TCK md. 267/2).
İftira konusu fiili işlemediği için beraat kararı veya kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmiş mağdurun aleyhine olarak bu fiil nedeniyle gözaltına alma ve tutuklama dışında bir tedbir uygulanmışsa, yukarıdaki iki fıkraya göre verilecek ceza yarı oranında artırılır (TCK md. 267/3).
İftira konusu fiili işlemediği için mağdur hakkında beraat kararı veya kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmişse; mağdurun bu fiil nedeniyle gözaltına alınması veya tutuklanması halinde; iftira eden, ayrıca kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçu hükümlerine göre dolaylı fail olarak cezalandırılır (TCK md. 267/4).
Mağdura atılan iftira neticesinde, mağdur ile ilgili hapis cezası dışında adli veya idari bir yaptırım uygulanmışsa; iftira eden kişi, 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır (TCK md. 267/7).

Basit Hakaret Suçu Cezası (TCK 125/1)
Suçun basit şeklinde, yani kamu görevlisi olmayan bir kişinin yüzüne karşı hakaret halinde, hakaret suçunun cezası 3 aydan 2 yıla kadar hapis veya adli para cezasıdır. Suçun basit şeklindev hakim ya hapis cezası ya da adli para cezası verecektir.
TCK m.125/2 anlamında ileti olarak kabul edilen iletişim vasıtaları şunlardır:
Mektup,
E-mail,
Whatsapp mesajları, Whatsapp gruplarına gönderilen mesajlar,
Cep telefonuyla SMS,
Telefon Konuşmaları,
İnstagram, twitter, facebook vb. sosyal medya hesaplarından DM (Direct Message) yoluyla mesajlaşma.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart