fbpx

DKT YÜKSEK LİSANS EVRAKLAR

kayıt için gereken belgeler.
Unutmayın Hazırlanan tüm evraklar İstanbul’daki adresimize elden yada kargoyla elden iletilmelidir.
Nüfus kağıdı fotokopisi dışında hazırlayacağınız tüm belgelerin her hangi bir ilçe kaymakamlığında Apostil yaptırmanız gerekmektedir.
Apostil: kaymakamlıkların noter tasdikli fotokopilerin Bulgaristan makamları tarafından kabul edilmesi için kaymakam tarafından evraklarınızın üstüne iliştirilen ek bir A4 evrakla mühürlenme işlemidir. Bu işlem ücretsizdir. Apostil yaptırırken kaymakamlık memuruna evrakın gideceği ülkenin Bulgaristan olduğunu belirtin lütfen.
1.Belge: Kayıt formu. kesin kayıt olacaklar Bu formu web sitemizden doldurabilirler.
Not: Belgelerinizi hazırlamadan kayıt formunuz doldurup web sitemiz üzerinden göndermeniz gerekmektedir
2.Belge: Noter onaylı lise diploma fotokopisi yada liseden mezuniyet belgesi .
Not: lise diplomasının fotokopisini yada lise mezuniyet belgesini önce notere götürmelisiniz sonra apostil yaptırmalısınız. Unutmayın lise mezuniyet belgesini mezun olduğunuz liseden alabilirsiniz.
Not: Bu lise belgesi tanınma işlemleri için Bulgaristan Eğitim bakanlığından ek olarak istenen en zorunlu belgelerden biridir.
3.Belge: Noter onaylı lisans diploma fotokopisi . Diploma hazır değilse geçici mezuniyet belgesi de kabul ediliyor. ( apostil yapılmalı) Not: E-devletten alınan mezun belgesi kabul edilmiyor. Çünkü yabancı bir ülkenin mühürsüz barkotlu belgeleri kabul etme imkanı yoktur.
4.Belge: Noter onaylı transkript fotokopisi ( apostil yapılmalı)
Not: transkripti İngilizce yada başka bir dilde olanlar telefonla bize ulaşsınlar. Bu belgenin hususi bir özelliği vardır.
5.Belge: Sağlık ocağı yada klinik hastane gibi bir kuruluştan kapsamlı olmayan tek doktor raporu. Sağlık raporu neden istendiği sorulursa yurt dışı eğitim için olduğunu belirtebilirsiniz. İster noterden isterseniz her hangi bir ilçe sağlık müdürlüğünden onaylatabilirsiniz. noter onayı olmadan ilçe sağlığın mührüyle apostil yapılabiliyor.( apostil yapılmalı)
6.Belge: Evli bayanlar için Evlendikten sonra soy isim değişikliği yada soyadı eklenen kişilerin soy isimleri diplomada yazan soy isimle aynı değilse nüfus müdürlüğünden alacakları EVLENME KAYIT ÖRNEĞİ (FORMUL B) bu belgede noter onayı gerekmeden apostil yapılmaktadır.( apostil yapılmalı) . Bu belge çoğu kişinin bilmediği bir belgedir ve çoğunlukla diğer evraklarla karıştırırlar. Unutmayın “formül B” NOT: Bu belgede noter onayı gerekmez.
7.Belge: Kimlik fotokopisi önlü arkalı (noter yada apostil gerekmez)
8.Belge: 4 adet biyometrik fotoğraf.
9. Belge sadece kayıt formunu doldurarak bize gönderilenler için kişiye özel  işlem yapılması gereken evrak.  Kayıt formunu dolduranlara  24 saat içinde e-postalarına gönderilecektir. E-postanızı kontrol edin.

Not: Kayıt formu doldurulduktan hemen sonra kayıt evraklarını hazırlayarak kayıt bitiş tarihine kadar hemen bize ulaştırmanız gerekmektedir. Evraklarınızı kargoya vermeden önce tüm evraklarınızı kırtasiyede yada fotokopi merkezinde taratarak bizim e-posta adresimize info@konef.org.tr göndermeniz gerekmektedir. Evrakların telefonlardaki mobil uygulamalarla yada fotoğraf çekimlerini kabul etmiyoruz. Lütfen tarayıcıda taratın.

Evraklarınızı hazırlamadan önce bizi işlem gerektiren bir evrağı e-maille size göndereceğiz.

Not: kimlik dışındaki tüm belgeler için apostil alınmalıdır.. Apostilsiz evrakları Bulgaristan Eğitim bakanlığı kabul etmemektedir.
NOT: Bu dönem öğrencilerin eğitimlerinin başlaması için bu evraklarla Bulgaristan’da tanınma işlemleri yapılacaktır. Bulgaristan Eğitim Bakanlığı gerçekten de öğrencilerin mezun olup olmadığını sorgulamaktadır.
Bulgaristan Eğitim bakanlığına teslim edilmeden önce Bulgaristan’daki tercümelerin yapılarak gerekli tasdik harçları ödeyerek tasdik işlemlerini yaptırıyoruz.

ARAS KARGO hızlı teslimat seçeneğiyle SAAT 11.00 dan önce göndereceğiniz evraklar 1 gün sonra istanbuldaki adresimize ulaşmaktadır.

https://www.araskargo.com.tr/trmobile/neuralnetwork.aspx?type=1515

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart